Forskning ved Københavns Universitet - Københavns Universitet

Forside

Forskere

401 - 500 ud af 11.344Pr. side: 100
  1. Stig Lennart Andersson

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  2. Alexandra Andhov

    Adjunkt

    • JUR Center for virksomhedsansvar - Adjunkt

    Person: VIP

  3. Marta Andhov

    Lektor

    • JUR Center for virksomhedsansvar - Lektor
    • Det Juridiske fakultet - fordelingssted - Lektor

    Person: VIP

  4. Anne Sofie Andreasen

    Klinisk undervisningslektor

    Person: VIP

  5. Christian Andreasen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  6. Jimmi Andreasen

    Ekstern lektor

    Person: VIP

  7. Kristian Bøjer Andreasen

    Timelønnet

    • Datalogisk Institut - Timelønnet

    Person: VIP

  8. Laura Jul Andreasen

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion, Experimental Animal Models - Ph.d. stipendiat
    • Lifepharm

    Person: VIP

  9. Manja Hoppe Andreasen

    Tenure track adjunkt

    • Geografi - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  10. Marianne Løgtholt Andreasen

    Forskningskoordinator

    • Forskningsenheden for Almen Praksis - Forskningskoordinator

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  11. Mie Andreasen

    Gæsteforsker

    • Geologi - Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  12. Nikolaj Andreasen

    Ekstern lektor

    Person: VIP

  13. Simon Alexander Andreasen

    Studentermedhjælper

    • Institutservice - Studentermedhjælper

    Person: TAP

  14. Jesper Andreasen T.

    Lektor

    • Translational Pharmacology - Lektor

    Person: VIP

  15. Lena Thulstrup Andreassen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  16. Søren Norge Andreassen

    Ph.d.-studerende

    • Molecular Neuroscience - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  17. Adam Andreev

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  18. Bjarne Bøgeskov Andresen

    Lektor

    • Faststoffysik - Lektor

    Person: VIP

  19. Lars Andresen

    Specialkonsulent

    • Sektion, Experimental Animal Models - Specialkonsulent

    Person: TAP

  20. Andriana Andric-Melieska

    afdelingstandlæge

    • Sektion 02 - afdelingstandlæge

    Person: VIP

  21. Yuvita Oktarisa Anetawardi

    Ph.d.-studerende, ekstern

    Person: VIP

  22. Kamilla Angelo

    Lektor

    • Neuronal Signalling - Lektor

    Person: VIP

  23. Charlotte Angus

    Postdoc

    • DARK - Postdoc

    Person: VIP

  24. Bharath Anila Bhuvanendran Nair

    Ingen titel, Ph.d. stipendiat

    • SCIENCE Fællesudgifter for fakultetet - Ingen titel
    • Section for Evolutionary Genomics - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  25. Razvan Marian Anistoroaei
    • Sektion, Animal Genetics, Bioinformatics and Breeding - Eksternt tilknyttet (forsker), Tidligere

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  26. Theresa Ankamah-Yeboah

    Ph.d.-studerende

    • Plante- og Jordvidenskab - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  27. Andy Sode Anker

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  28. Anne Sofie Tegner Anker

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  29. Helle Tegner Anker

    Professor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Professor

    Person: VIP

  30. Fabio Ansaloni

    Videnskabelig ass.

    • Faststoffysik - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  31. Zoe Ansari

    Ph.d. stipendiat

    • DARK - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  32. Fabio Antenucci

    Postdoc

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Postdoc

    Person: VIP

  33. Maria Ingrid Antfolk

    Adjunkt

    • Jensen Group - Adjunkt

    Person: VIP

  34. Penelope Fay Anthias

    Adjunkt

    • Sektion for Global Udvikling - Adjunkt

    Person: VIP

  35. Christian Anthon

    Systemadministrator

    • Sektion, Animal Genetics, Bioinformatics and Breeding - Systemadministrator

    Person: TAP

  36. Morten Anthonsen

    Undervisningsassistent

    • Økonomisk Studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  37. Lasse Frederik Wolff Anthony

    Instruktor

    • Datalogisk Institut - Instruktor

    Person: VIP

  38. Vicki Antosz

    Kontorfuldmægtig

    • Sekretariatet for Antropologi og Sociologi - Kontorfuldmægtig

    Person: TAP

  39. George Antunes Pacheco

    Postdoc

    • Section for Evolutionary Genomics - Postdoc

    Person: VIP

  40. Sharath Anugula

    Videnskabelig ass.

    • Molecular Aging Program - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  41. Zeinab Anvarian

    Postdoc

    • Cellebiologi og Fysiologi - Postdoc

    Person: VIP

  42. Andreas Moses Appel

    Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  43. Martin Hayhurst Appel

    Ph.d. stipendiat

    • Kvanteoptik - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  44. Kasper Arabi

    Hjælpelærer

    • Statskundskab studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  45. Rahul Rajendra Aralikatte

    Ph.d.

    • Machine Learning - Ph.d.

    Person: VIP

  46. Jónas Terney Arason

    Undervisningsassistent

    • Studienævnet for Saxo-Instituttet - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  47. Mohammadreza Arastoo

    Videnskabelig ass.

    • Biokompleksitet - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  48. Javiera Patricia Aravena Calvo

    Ph.d. stipendiat

    • Plantebiokemi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  49. Raul Rene Araya Secchi

    Postdoc

    • X-ray and Neutron Science - Postdoc

    Person: VIP

  50. Mafalda Araújo Pereira

    Videnskabelig ass.

    • Porse Group - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  51. Jacob Ardenkjær-Larsen

    Stabsforsker

    • Emanuelli Group - Stabsforsker

    Person: TAP

  52. Ylva Margareta Ardö

    Professor emeritus.

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor emeritus.

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  53. Frederic Schrøder Arendrup

    Ph.d.-studerende

    • Lund Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  54. Nikki Arendse

    Ph.d. stipendiat

    • DARK - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  55. Maja Louise Arendt

    Lektor

    • Sektion for Medicin, Onkologi og Veterinær Klinisk Patologi - Lektor

    Person: VIP

  56. Susanne Kathrine Munk Arens

    Postdoc

    • Section for Geobiology - Postdoc

    Person: VIP

  57. Matthias Arenz

    Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  58. Sára Oladóttir Arge

    Ingen titel

    • Afdeling for Retspatologi - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  59. Lidia Argemi Muntadas

    Videnskabelig assistent

    • Moritz Group - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  60. Isabella Ariel

    Hjælpelærer

    • Psykologisk studienævn - fordelingssted - Hjælpelærer

    Person: VIP

  61. Nicolai Skovbjerg Arildsen

    Postdoc

    • Skin Immunology Research Center - Postdoc

    Person: VIP

  62. Sonia Juliana Ariza Guio

    Ingen titel

    • Molecular Aging Program - Ingen titel

    Person: TAP

  63. Sonia Juliana Ariza Guio

    Ingen titel

    • Molecular Aging Program - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  64. Sara Arklint

    AC-fuldmægtig

    Person: TAP

  65. Lise Arleth

    Professor

    • X-ray and Neutron Science - Professor

    Person: VIP

  66. Sophia Armand

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  67. Sara Armandi

    Undervisningsassistent

    • Økonomisk Studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  68. José Alejandro Arminio Ravelo

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  69. Sarah Louise Armour

    Postdoc

    • Cellebiologi og Fysiologi - Postdoc

    Person: VIP

  70. Kasra Arnavaz

    Ph.d. stipendiat

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  71. Jens Arnbjerg
    • Universitetshospitalet for Familiedyr - Ingen titel, Tidligere

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  72. Nils Arneborg

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  73. Luis Arnes

    Lektor

    • Laboratory - Lektor

    Person: VIP

  74. Luis Arnes Perez

    gruppeleder

    • Arnes Group - gruppeleder

    Person: VIP

  75. Juni Søderberg Arnfast

    Lektor

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  76. Sidse Marie Hemmingsen Arnfred

    Postgraduat klinisk lektor

    Person: VIP

  77. Charlotte Arnholtz

    Ingen titel

    • Det Kgl. Bibliotek - Universitetsbibliotekarens ledelsessekretariat - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  78. Jens Arnholtz

    Lektor

    Person: VIP

  79. Ken Arnold

    Direktør

    Person: VIP

  80. Sif Helene Arnold

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  81. Nicolas Arnvig

    Instruktor

    Person: VIP

  82. Stefanía Embla Arnórsdóttir

    Dyrlæge

    • AEM Serviceenheden - Dyrlæge

    Person: TAP

  83. Bela Arora

    Ingen titel, Ph.d.-studerende

    • SCIENCE Fællesudgifter for fakultetet - Ingen titel
    • Center for Macroecology, Evolution and Climate - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  84. Pankaj Arora

    Postdoc

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Postdoc

    Person: VIP

  85. Tulika Arora

    Postdoc

    • Bäckhed Group - Postdoc

    Person: VIP

  86. Anne Beiter Arreskov

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  87. Gerard Arrey Tané

    Ph.d. stipendiat

    • Ecology and Evolution - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  88. Laura Arribas Hernandez

    Adjunkt

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Adjunkt

    Person: VIP

  89. Javier Arroyo Gomez

    Videnskabelig ass.

    • Mailand Group - Videnskabelig ass.

    Person: VIP