Forskning ved Københavns Universitet - Københavns Universitet

Forside

Forskere

501 - 600 ud af 11.345Pr. side: 100
  1. Maja Arsic

    Ph.d.-studerende

    • Plante- og Jordvidenskab - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  2. Marloes Elisabeth Arts

    Ph.d. stipendiat

    • Machine Learning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  3. Elizabeth Artur de la Villarmois

    Postdoc

    • Astrofysik og Planetforskning - Postdoc

    Person: VIP

  4. Violetta Aru

    Adjunkt

    • Chemometrics and Analytical Technology - Adjunkt

    Person: VIP

  5. Mani Arumugam

    Lektor

    • Arumugam Group - Lektor
    • Human Genomics and Metagenomics in Metabolism - Lektor

    Person: VIP

  6. Emil Arvedsen

    Ph.d.-studerende

    • Molecular Cardiology and Membrane Proteins - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  7. Anne Marie Aavang Arvidson

    klinisk lærer

    • Sektion 02 - klinisk lærer

    Person: VIP

  8. Michael Dan Arvig

    Klinisk undervisningslektor

    Person: VIP

  9. Richard Asare
    • LUKKET: 2012 Afd. for Vedplanters Genressourcer

    Person: VIP

  10. Andrea Asenjo Martinez

    Ph.d.-studerende

    • Khodosevich Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  11. Daniel Lee Ashbrook

    Lektor

    • Human-Centred Computing - Lektor

    Person: VIP

  12. Stephen Paul Ashcroft

    Postdoc

    • Zierath Group - Postdoc

    Person: VIP

  13. Sait Ashina

    adjungeret professor

    Person: VIP

  14. Iram Anisa Mirza Asif

    Ph.d. stipendiat

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  15. Bismark Kwesi Norwudzor Asitoakor

    Ph.d.-studerende

    • Skov, natur og biomasse - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  16. Jan Askhøj

    Ekstern lektor

    Person: VIP

  17. Mette Asmild

    Professor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Professor

    Person: VIP

  18. Ida Helene Asmussen

    Lektor

    • JUR Center for Interdisciplinary Studies of Law - Lektor

    Person: VIP

  19. Karina Skadborg Asmussen

    Videnskabelig assistent

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  20. Kristian Printz Asmussen

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  21. Kristian Assing

    Gæsteforelæser

    • Sektion for Studieservice - Gæsteforelæser

    Person: VIP

  22. Juliana Assis

    Postdoc

    • Arumugam Group - Postdoc

    Person: VIP

  23. Ana Assuncao

    Lektor

    • Plante- og Jordvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  24. Paolo Astorri

    Postdoc, Ingen titel

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  25. Arne Astrup

    Institutleder

    • Institut for Idræt og Ernæring - Institutleder

    Person: TAP

  26. Jannie Dahl Astrup

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  27. Muhammad Aswin Rangkuti

    Ph.d.-studerende, ekstern

    Person: VIP

  28. Pepa Kostadinova Atanasova

    Ph.d. stipendiat

    • Machine Learning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  29. Ghayyath Hamed Jawid Atimash

    Klinisk undervisningslektor

    Person: VIP

  30. Mohamed Attauabi

    Undervisningsassistent

    • ICMM Teaching - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  31. Sally Mohamed Hassan Attia

    Ph.d.-studerende

    • Microbiology - Ph.d.-studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  32. Benedetta Attianese

    Ph.d.-studerende

    • Salcini Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  33. Katie Auchettl

    Adjunkt

    • DARK - Adjunkt

    Person: VIP

  34. Isabelle Augenstein

    Lektor

    • Machine Learning - Lektor

    Person: VIP

  35. Aksel Vester Augsburg

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  36. Marta Auguleviciute

    laborant

    • Theilgaard Group - laborant

    Person: TAP

  37. Sandra Patricia Auguste

    Ekstern underviser

    • Master of Medicines Regulatory Affairs - Ekstern underviser

    Person: VIP

  38. Dillen Augustijn

    Postdoc

    • Chemometrics and Analytical Technology - Postdoc

    Person: VIP

  39. Sune Auken

    Lektor

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  40. Lise Aunsholt

    Lektor

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Lektor

    Person: VIP

  41. Diane Aurehøj

    Administrativ koordinator

    Person: TAP

  42. Charlotte Autzen
    • Afdelingsledelse - Chefkonsulent, Tidligere

    Person: TAP

  43. Henriette Elisabeth Autzen

    Lektor

    • Biomolecular Sciences - Lektor

    Person: VIP

  44. Jacob Kwasi Autzen

    Ph.d. stipendiat

    • Functional genomics - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  45. Romane Melanie Auvergne

    Adjunkt

    • Center for Translational Neuromedicine - Adjunkt

    Person: VIP

  46. James Emil Avery

    Lektor

    • X-ray and Neutron Science - Lektor

    Person: VIP

  47. Kara-Lee Aves

    Ph.d.-studerende

    • Parasitology - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  48. Linsey Marie Avila

    Ph.d. stipendiat

    • Skov, natur og biomasse - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  49. Alexandra Ioana Avram

    laborant

    • Molecular Aging Program - laborant

    Person: TAP

  50. Anne Marie Dixen Axel
    • Fysiologi, Ernæring og Pelsdyrfarmen - Videnskabelig assistent, Tidligere

    Person: VIP

  51. Kristian Buhl Axelsen

    Gæsteforsker

    • Transport - Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  52. Lisbeth Axelsen

    Sektionssekretær

    Person: TAP

  53. Ida Axholm

    Videnskabelig assistent

    • Cellebiologi og Fysiologi - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  54. Katrine Axlev

    Fuldmægtig

    • Exhibitions and Public Engagement - Fuldmægtig

    Person: TAP

  55. Ashenafi Belayneh Ayenew
    • Development Economics Research Group

    Person

  56. Sara Ayres

    Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  57. Alena Ayzenberg

    Postdoc

    • Is-, Klima- og Geofysik - Postdoc

    Person: VIP

  58. Ajuna Azad

    Ph.d. stipendiat

    • Molecular Aging Program - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  59. Aleena Azam

    Undervisningsassistent

    • ICMM Teaching - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  60. Nessn H. Azawi

    Klinisk forskningslektor

    Person: VIP

  61. Saiful Azim

    Videnskabelig assistent

    • Afgrødevidenskab - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  62. Sumreena Aziz

    specialtandlægekandidat

    • Videruddannelsen i Ortodonti - specialtandlægekandidat

    Person: VIP

  63. BAC BACBRUGER

    Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  64. Frederik Baadsgaard

    Instruktor

    Person: VIP

  65. Hans J. Baagøe

    Ingen titel

    • Collections and research - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  66. Lasse Baaner

    Lektor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Lektor

    Person: VIP

  67. Sigurd Baark

    Gæsteforsker

    • TEO Fakultetssekretariat - fordelingssted - Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  68. Charlotte Baarts

    Lektor/Studieleder

    Person: VIP

  69. Thomas Baasch-Skytte

    Ph.d. stipendiat

    • Integrativ Fysiologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  70. Kathrine Baastrup

    Akademisk medarbejder FU, Eksternt tilknyttet

    • Medicinsk Museion - Akademisk medarbejder FU
    • Metabolic Science in Culture - Eksternt tilknyttet

    Person: Ekstern undervisning og koordinering, TAP

  71. Astrid Møller Baattrup

    Videnskabelig assistent

    • Jensen Group - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  72. Giacomo Baccolo

    Ph.d.-studerende

    • Chemometrics and Analytical Technology - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  73. Sarune Baceviciute

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  74. Anders Bach

    Lektor

    • Medicinal Chemistry - Lektor

    Person: VIP

  75. Emil Bach

    Ph.d.-studerende

    • Immunology - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  76. Emma Steffensen Bach

    Videnskabelig ass.

    • FAOS - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  77. Kurt Bach

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  78. Maiken Bayer Thode Bach

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion for Kirurgi Neurologi og Kardiologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  79. Mathias Jacobsen Bach

    Instruktor/hjælpelærer, Hjælpelærer

    Person: VIP

  80. Melissa Sayyad Bach

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  81. Stine Saaby Bach

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  82. Iben Bache

    Lektor

    • Medical Genetics Program - Lektor

    Person: VIP

  83. Christoffer Olling Back

    Ph.d.-studerende

    • Software, Data, People & Society - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  84. Vibeke Backer

    Klinisk Professor

    Person: VIP

  85. Katrine Baden

    Ph.d.-studerende

    • Geologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  86. Ieva Bagdonaite

    Ingen titel

    • Glycomics Program - Ingen titel

    Person: VIP

  87. Adam Ellegaard Bager

    Instruktor

    • Psykologisk studienævn - fordelingssted - Instruktor

    Person: VIP

  88. Jannick Bagge

    Hjælpelærer

    • Undervisning - Hjælpelærer

    Person: VIP

  89. Jasmin Bagge

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  90. Jonas Bagge

    Ph.d.-studerende

    • Functional genomics - Ph.d.-studerende

    Person: VIP