Forskning ved Københavns Universitet - Københavns Universitet

Forside

Forskere

1501 - 2000 ud af 11.340Pr. side: 500
  1. Irene Tamborra

    Lektor

    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi - Lektor

    Person: VIP

  2. Julie Rysgaard Tamakloe
    • Psykologisk studienævn - fordelingssted - Lukket Praktikvejleder, Tidligere

    Person: VIP

  3. Sadegh Talebi

    Tenure track adjunkt

    • Machine Learning - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  4. Kawther Taleb

    Videnskabelig assistent

    • Afdeling for Retspatologi - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  5. Ronald James Talbert Jr

    Postdoc

    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi - Postdoc

    Person: VIP

  6. Christian Taksøe-Vester

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  7. Mohammad Takibur Rahman

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  8. Thomas Yuichi Taguchi

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  9. Håkan Torbern Tagesson

    Adjunkt

    • Geografi - Adjunkt

    Person: VIP

  10. Getnet Tesfaw Tadege

    Ph.d.-studerende

    • Microbiology and Fermentation - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  11. Olivier Thierry Taboureau

    Lektor

    • Brunak Group - Lektor

    Person: VIP

  12. Ann Tabor

    Klinisk Professor

    Person: VIP

  13. Olivia Linder Tabel

    Instruktor

    • Datalogisk Institut - Instruktor

    Person: VIP

  14. Freja Karuna Hemmingsen Sørup

    Videnskabelig ass.

    • Disease Systems Biology Program - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  15. Thomas Lunde Sørensen-Hygum

    Ph.d.-studerende

    • Cellebiologi og Fysiologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  16. Anders Bagger Sørensen

    Studentermedhjælper, Erhvervs-ph.d.

    • LUKKET: Statens Naturhistoriske Museum - Studentermedhjælper
    • Microbiology and Fermentation - Erhvervs-ph.d.

    Person: VIP, TAP

  17. Anders Nørgaard Sørensen

    Ph.d.-studerende

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  18. Anders Søndberg Sørensen

    Professor

    • Kvanteoptik - Professor

    Person: VIP

  19. Andreas Holst Holmegaard Sørensen

    Undervisningsassistent

    • TG II - Undervisningsassistent
    • Institut for Lægemiddeldesign og Farmakologi - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  20. Andreas Toft Sørensen

    Adjunkt

    • Neuropharm and Genetics - Adjunkt

    Person: VIP

  21. Anna Irene Vedel Sørensen

    Forsker

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Forsker

    Person: VIP

  22. Anne Lyngholm Sørensen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  23. Anton Norup Sørensen

    Videnskabelig medarbejder

    • Teknik og support - Videnskabelig medarbejder

    Person: TAP

  24. Aske Lohse Sørensen

    Videnskabelig ass.

    • Section for Geobiology - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  25. Birgitte Refslund Sørensen
    • Copenhagen Center for Disaster Research

    Person

  26. Bjørn Bo Sørensen

    Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  27. Carsten Peter Sørensen

    Chefkonsulenter med personaleansvar

    • Sekretariat - Chefkonsulenter med personaleansvar

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  28. Charlotte Mehlin Sørensen

    Lektor

    • Heart, Renal and Circulation - Lektor

    Person: VIP

  29. Charlotte Syvbæk Dahl Sørensen

    laborant

    • Plantebiokemi - laborant

    Person: TAP

  30. Christiane Elisabeth Sørensen

    Adjunkt

    • Sektion 02 - Adjunkt

    Person: VIP

  31. Christina Kaiser Randløv Sørensen

    Økonomimedarbejder

    • Institutservice - Økonomimedarbejder

    Person: TAP

  32. Claudia Vodstrup Sørensen

    Videnskabelig assistent

    • Fedmeforskning - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  33. Claus Birger Sørensen

    Ingeniør

    • Teknik og support - Ingeniør

    Person: TAP

  34. Claus Storgaard Sørensen

    Lektor

    • Sørensen Group - Lektor

    Person: VIP

  35. Daniel Madriz Sørensen

    Ph.d. stipendiat

    • Glycomics Program - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  36. Ditte Maria Brasso Sørensen
    • Politisk Teori

    Person: VIP

  37. Dorte Bratbo Sørensen

    Lektor

    • Sektion, Experimental Animal Models - Lektor

    Person: VIP

  38. Gert Sørensen

    Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  39. Hanne Dorthe Sørensen

    Ekstern lektor

    • Institutledelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  40. Henrik Kragh Sørensen

    Viceinstitutleder, professor MSO

    Person: VIP

  41. Ib Holmgård Sørensen

    Skov- og landsk.ingeniør

    • Skov, natur og biomasse - Skov- og landsk.ingeniør

    Person: TAP

  42. Irene Holm Sørensen

    Ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  43. Jakob Balslev Sørensen

    Professor

    • Neuronal Signalling - Professor

    Person: VIP

  44. Jesper Riis-Vestergaard Sørensen

    Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  45. Jonas Adsbøl Sørensen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  46. Jørgen Podemann Sørensen

    Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  47. Kathrine Kold Sørensen

    Undervisningsassistent

    • Undervisning - FSV - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  48. Kimmie Vestergaard Sørensen

    Videnskabelig assistent

    • Grarup Group - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  49. Klavs Martin Sørensen

    Lektor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Lektor

    Person: VIP

  50. Lars-Martin Sørensen

    Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  51. Lise-Lotte Starch Sørensen
    • Psykologisk studienævn - fordelingssted - Undervisningsassistent, Tidligere

    Person: VIP

  52. Lone Brinkmann Sørensen

    Akademisk medarbejder

    • Fedmeforskning - Akademisk medarbejder

    Person: TAP

  53. Maja Balling Zacher Sørensen

    master studerende

    • Wennerberg Group - master studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  54. Martin Vinther Sørensen

    Lektor, kurator

    • Collections and research - Lektor, kurator

    Person: VIP

  55. Martine Camilla Holst Sørensen

    Adjunkt

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Adjunkt

    Person: VIP

  56. Mette Sørensen

    Postdoc

    • Plantebiokemi - Postdoc

    Person: VIP

  57. Mette Lützen Hoff Sørensen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  58. Michael Sørensen

    Institutleder, professor

    Person: TAP

  59. Michael Askvad Sørensen

    Lektor

    • Biomolecular Sciences - Lektor

    Person: VIP

  60. Mikkel Sørensen

    Studielektor

    • Idræt, individ & samfund - Studielektor

    Person: VIP

  61. Mikkel Brok Reiter Sørensen

    Instruktor

    • Datalogisk Institut - Instruktor

    Person: VIP

  62. Mona Frida Sørensen

    Faglærer

    • Klinikassistent - Faglærer

    Person: VIP

  63. Nathalie Belling Sørensen

    Undervisningsassistent

    Person: VIP

  64. Nikolaj Overgaard Sørensen

    Hjælpelærer

    • Datalogisk Institut - Hjælpelærer

    Person: VIP

  65. Ole Sørensen

    Ekstern lektor

    • Økonomisk Studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  66. Oliver Nygaard Sørensen

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  67. Patricia Espenhain Sørensen

    Gæste ph.d. studerende

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Gæste ph.d. studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  68. Per Soelberg Sørensen

    Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  69. Peter Laurs Sørensen

    Ekstern lektor

    Person: VIP

  70. Peter Munck Sørensen

    Instruktor

    • Undervisning - Instruktor

    Person: VIP

  71. Poul Korsnab Sørensen

    Ingen titel

    • Det Kgl. Bibliotek - Universitetsbibliotekarens ledelsessekretariat - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  72. Sigrid Walsøe Sørensen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  73. Stig Fraulund Sørensen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Ekstern lektor
    • Det Juridiske fakultet - fordelingssted - Ekstern lektor
    • Den samfundsfaglige kandidatuddannelse i jura - Ekstern lektor
    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  74. Søren Bøgh Sørensen

    Hjælpelærer

    • Statskundskab studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  75. Søren Johannes Sørensen

    Professor

    • Microbiology - Professor

    Person: VIP

  76. Tanja Wol Sørensen

    Ekstern lektor

    • Antropologi studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  77. Thorkild I.A. Sørensen

    Professor

    • Afdeling for Epidemiologi - Professor
    • Human Genomics and Metagenomics in Metabolism - Professor

    Person: VIP

  78. Tina Møller Sørensen

    Adjunkt

    • Sektion for Medicin, Onkologi og Veterinær Klinisk Patologi - Adjunkt

    Person: VIP

  79. Vibeke Bønnelykke Sørensen

    Klinisk undervisningslektor

    Person: VIP

  80. Britt Gyde Sønnichsen

    Undervisningsassistent

    • Økonomisk Studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  81. Kim Olsen Sønderup

    Underviser

    Person: VIP

  82. Nadja Buus Søndertoft

    Postdoc

    • Pedersen Group - Postdoc

    Person: VIP

  83. Fredrik Sønderholm

    Ph.d.-studerende

    • Geologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  84. Amanda Ark Søndergaard

    Hjælpelærer

    • Psykologisk studienævn - fordelingssted - Hjælpelærer

    Person: VIP

  85. Elisabeth Søndergaard

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  86. Elisabeth Søndergaard

    Postdoc

    • Parasitology - Postdoc

    Person: VIP

  87. Elna Søndergaard

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  88. Kasper Qvist Søndergaard

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  89. Mark Alexander Jarby Søndergaard

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  90. Peter Søndergaard

    klinisk lærer

    • Sektion 02 - klinisk lærer

    Person: VIP

  91. Rune Vium Søndergaard

    Instruktor

    • Datalogisk Institut - Instruktor

    Person: VIP

  92. Emilie Søndberg

    Ph.d. stipendiat

    • Functional genomics - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  93. Cecilie Lützen Søltoft

    Laboratoriekoordinator

    • Biomolecular Sciences - Laboratoriekoordinator

    Person: TAP

  94. Jan Sølberg

    Lektor

    Person: VIP

  95. Tine Mangart Søland

    Undervisningsadjunkt

    • Universitetshospitalet for Store Husdyr - Undervisningsadjunkt

    Person: VIP

  96. Anders Søgaard

    Professor

    • Machine Learning - Professor

    Person: VIP

  97. Pia Søgaard

    Undervisningsassistent

    Person: VIP

  98. Ulf Søgaard

    Klinisk undervisningslektor

    Person: VIP

  99. Christian Søeborg

    Ekstern lektor

    • Økonomisk Studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  100. Niels Henrik Søe

    Ekstern lektor

    • ICMM Teaching - Ekstern lektor

    Person: VIP

  101. Mathias Grauert Søderlund

    Undervisningsassistent

    • Undervisning - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  102. Ulrik Søchting

    Emeritus

    • Ecology and Evolution - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  103. Katrine Falcon Søby

    Ph.d. stipendiat

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  104. Christian Ticheler Søborg

    Driftsleder

    • Skovskolen - Driftsleder

    Person: TAP

  105. Tobias Mosbæk Søborg

    Ekstern lektor

    Person: VIP

  106. Karsten Søballe

    Web-medarbejder

    • Tandplejere - Web-medarbejder

    Person: TAP

  107. Nina Søager

    Adjunkt

    • Geologi - Adjunkt

    Person: VIP

  108. Jonas Stage Sø

    Instruktor

    • Freshwater Biology - Instruktor

    Person: VIP

  109. Charlotte Maria Suhr Sólstein

    klinisk lærer

    • Sektion 01 - klinisk lærer

    Person: VIP

  110. Johan Sæverud

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  111. Dóra Székely

    Ingen titel, Ph.d. stipendiat

    • SCIENCE Fællesudgifter for fakultetet - Ingen titel
    • Section for Evolutionary Genomics - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  112. Kristoffer Szilas

    Adjunkt

    • Geologi - Adjunkt

    Person: VIP

  113. Axel Ming Szetu

    Instruktor

    Person: VIP

  114. Augusta Egelund Szameitat

    Videnskabelig ass.

    • Plante- og Jordvidenskab - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  115. Vsevolod Syvolap

    Ph.d. stipendiat

    • Eksperimentel subatomar fysik - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  116. Josefine Natalie Synnestvedt

    Hjælpelærer

    • Sektion, Pathobiological Sciences - Hjælpelærer

    Person: VIP

  117. Lykke Sylow

    Lektor

    • Molekylær fysiologi - Lektor

    Person: VIP

  118. Roman Sykulski

    Klinisk undervisningslektor

    Person: VIP

  119. Khairul Syahputra

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: VIP

  120. Kristine Svinning Valeur

    Undervisningsassistent

    • ICMM Teaching - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  121. Eva Sverrisdóttir

    Adjunkt

    • Translational Pharmacology - Adjunkt

    Person: VIP

  122. Anders Svensson

    Lektor

    • Is-, Klima- og Geofysik - Lektor

    Person: VIP

  123. Jonas Spangsberg Svensson

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  124. Marie Kofod Svensson

    Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  125. Martin Møller Svensson

    Instruktor/hjælpelærer

    Person: VIP

  126. Jacob Svensmark

    Ph.d. stipendiat

    • DARK - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  127. Julius Hannibal Svensmark

    Ph.d.-studerende

    • Brakebusch Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  128. Jesper Svensgaard

    Ph.d. stipendiat

    • Afgrødevidenskab - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  129. Cecilie Svenningsen

    Ph.d.-studerende

    • Collections and research - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  130. Lea Skræp Svenningsen

    Ingen titel

    • IFRO-Institutkonto - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  131. Mikkel Skjoldan Svenningsen

    Ph.d. stipendiat

    • Biokompleksitet - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  132. Sine Lo Svenningsen

    Lektor

    • Biomolecular Sciences - Lektor

    Person: VIP

  133. Line Svennesen

    Postdoc

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Postdoc

    Person: VIP

  134. Berit Svendsen

    Videnskabelig ass.

    • Endocrinology and Metabolism - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  135. Espen Bing Svendsen

    Ph.d.-studerende

    • Geologi - Ph.d.-studerende
    • Earth System Science Center - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  136. Lars Bo Svendsen

    Klinisk Professor

    Person: VIP

  137. Michael Svendsen

    Sektionsleder

    • Det Kgl. Bibliotek - Universitetsbibliotekarens ledelsessekretariat - Sektionsleder

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  138. Sara Spiro Svendsen

    Ph.d.-studerende

    • JUR Juridisk Ph.d.-uddannelse - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  139. Øyvind Svendsen

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  140. Charlotte Svendler Nielsen

    Lektor

    • Idræt, individ & samfund - Lektor

    Person: VIP

  141. Rasmus René Svejdal

    Lukket Videnskabelig assistent

    • Protein Analyse - Lukket Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  142. Ingo Svare

    klinisk lærer

    • Sektion 02 - klinisk lærer

    Person: VIP

  143. Jens Svare

    Klinisk lektor

    Person: VIP

  144. Michael Svanholt

    afdelingstandlæge

    • Sektion 02 - afdelingstandlæge

    Person: VIP

  145. Christina Lykke Svanholm

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  146. Christian Svane

    Ph.d.-studerende

    • Motor Control - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  147. Inge Marie Svane

    Klinisk Professor

    Person: VIP

  148. Jesper Svane

    Ph.d.

    • Afdeling for Retspatologi - Ph.d.

    Person: VIP

  149. Morten Svane

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  150. Simon Fiil Svane

    Postdoc

    • Plante- og Jordvidenskab - Postdoc

    Person: VIP

  151. Frida Svanberg Frisinger

    Ph.d.

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Ph.d.

    Person: VIP

  152. Christian Wiese Svanberg

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  153. Eiliv Lars Svalastoga

    Konsulent

    • Sektion for Veterinær Billeddiagnostik - Konsulent

    Person: TAP

  154. Moisés Alberto Suárez Zdunek

    Undervisningsassistent

    • Ledelse og Administration - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  155. Lawrence Chuk Sutardja

    Ph.d. stipendiat

    • Molekylær Plantebiologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  156. Elahu Gosney Sustarsic

    Adjunkt

    • Gerhart-Hines Group - Adjunkt

    Person: VIP

  157. Tomke Susanne Wacker

    Ph.d. stipendiat

    • Afgrødevidenskab - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  158. Thomas Holme Surlykke

    Instruktor

    Person: VIP

  159. Finn Surlyk

    Professor emeritus

    • Geologi - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  160. Hano Omar Mohammad Sura

    Ph.d. stipendiat

    • X-ray and Neutron Science - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  161. Gifty Sunkwa-Mills

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  162. Jacob Marott Sundram

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  163. Arun Kumar Sundaramurthy

    Ph.d.-studerende

    • Helin Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  164. Bin Sun

    Ph.d.-studerende

    • Molekylær Plantebiologi - Ph.d.-studerende
    • Copenhagen Plant Science Center - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  165. Jing Sun

    Postdoc

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Postdoc

    Person: VIP

  166. Lingbo Sun

    Ingen titel

    • Glycomics Program - Ingen titel

    Person: VIP

  167. Mengmeng Sun

    Ph.d.-studerende

    • Functional genomics - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  168. Weichao Sun

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  169. Ying Sun

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Sektion, Animal Genetics, Bioinformatics and Breeding - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: VIP

  170. Rebeca Sultana

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  171. Anna Malgorzata Suliga

    Ph.d. stipendiat

    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  172. Anna Maria Sulewska

    Gæsteforsker

    • Ingredient and Dairy Technology - Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  173. Sufyan Suleman

    Videnskabelig ass.

    • Grarup Group - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  174. Karolina Sulek

    Adjunkt

    • Mann Group - Adjunkt

    Person: VIP

  175. Anton Kristian Suhr

    Instruktor

    Person: VIP

  176. Camilla Sophie Suhl
    • Psykologisk studienævn - fordelingssted - Undervisningsassistent, Tidligere

    Person: VIP

  177. Charlotte Suetta

    Klinisk Professor

    Person: VIP

  178. Emil Suenson

    Ekstern lektor

    • Statskundskab studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  179. Prabha Subramani

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  180. Jinyu Su

    Videnskabelig assistent

    • Porse Group - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  181. Stefan Stürup

    Lektor

    • Farmaceutisk fysisk og analytisk kemi - Lektor

    Person: VIP

  182. Daniel Støvring Alstrup

    Instruktor

    • Datalogisk Institut - Instruktor

    Person: VIP

  183. Jan Støvring

    Senior forskningskonsulent

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Senior forskningskonsulent

    Person: TAP

  184. Jette Bang Støvring

    Klinisk undervisningslektor

    Person: VIP

  185. Christoffer Thomas Størup

    Ph.d. stipendiat

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  186. Joachim Størling

    Lektor

    • Endocrinology and Metabolism - Lektor

    Person: VIP

  187. Britt Størk-Hansen

    Ingen titel

    • SCIENCE Fællesudgifter for fakultetet - Ingen titel

    Person: VIP

  188. Jonatan Fullerton Støier

    Ph.d.-studerende

    • Neuropharm and Genetics - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  189. Marianne Støckel

    Undervisningskoordinator

    • Institut for Idræt og Ernæring - Undervisningskoordinator

    Person: TAP

  190. Hans Stærkind

    Ph.d. stipendiat

    • Kvanteoptik - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  191. Dan Stærk

    Professor

    • Peptides and Proteins - Professor

    Person: VIP

  192. Andreas Candefors Stæhr

    Lektor

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  193. Susanne Ständer

    Ph.d. stipendiat

    • Protein Analyse - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  194. Bjarne Styrishave

    Lektor

    • Toksikologi og Lægemiddelmetabolisme - Lektor

    Person: VIP

  195. Thomas Simon Stuttard

    Postdoc

    • Eksperimentel subatomar fysik - Postdoc

    Person: VIP

  196. Inge Stupak

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  197. Anette Studsgård

    Kontorfuldmægtig, Institutsekretær

    • Ledelse og Administration - Kontorfuldmægtig, Institutsekretær

    Person: TAP

  198. Anne Christine Stuart

    Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  199. Robyn Margaret Stuart

    Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  200. Kristian Strømgaard

    Professor

    • Peptides and Proteins - Professor

    Person: VIP

  201. Pernille Piechowiak Strøbæk

    Ekstern lektor

    • Psykologisk studienævn - fordelingssted - Ekstern lektor

    Person: VIP

  202. Jan Erik Strøbech

    Ph.d.-studerende

    • Erler Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  203. Lotte Bjørg Strøbech

    Lektor

    • Sektion, Pathobiological Sciences - Lektor

    Person: VIP

  204. Lena Charlotte Ströhla

    Ph.d. stipendiat

    • Design and Consumer Behavior - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  205. Sten Struwe

    Lektor emeritus

    • Microbiology - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  206. Nina Marguerite Struve

    Faglærer

    • Klinikassistent - Faglærer

    Person: VIP

  207. Raimond Stroe

    Ph.d.

    • Medicinal Chemistry Research - Ph.d.
    • Medicinal Chemistry - Ph.d.

    Person: VIP

  208. Bjarne W. Strobel

    Lektor

    • Miljøkemi - Lektor

    Person: VIP

  209. Alexandra Stripp

    Ph.d.-studerende

    • Nielsen Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  210. Sophie Susanna Strindberg

    Postdoc

    • Fysiologisk farmaci - Postdoc

    Person: VIP

  211. Jesper Andreas B Strickertsson
    • Molecular Aging Program - Post. doc., Tidligere

    Person: VIP

  212. Marianne Stage Strickertsson

    Ph.d.-studerende

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  213. Jens Carl Streibig

    Professor emeritus.

    • Afgrødevidenskab - Professor emeritus.

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  214. Galen Strawson

    Adjungeret professor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  215. Anders Bjerring Strathe
    • Husdyrgenetik, Bioinformatik og Avl - Post doc, Tidligere

    Person: VIP

  216. Anja Varmløse Strathe

    Adjunkt

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Adjunkt

    Person: VIP

  217. Niels Strange

    Professor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Professor

    Person: VIP

  218. Helle Kjær Strandlyst

    Chefkonsulent

    • Økonomi - Chefkonsulent

    Person: TAP

  219. Karen Merete Strandgaard

    Ingen titel

    • Det Kgl. Bibliotek - Universitetsbibliotekarens ledelsessekretariat - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  220. Katrine Strandberg-Larsen

    Lektor

    • Afdeling for Epidemiologi - Lektor

    Person: VIP

  221. Ida Krestine Straadt

    Postdoc

    • Peptides and Proteins - Postdoc

    Person: VIP

  222. Marc Malmbak Stounberg

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  223. Svend Stouge

    Emeritus

    • Collections and research - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  224. Ingo Leonardo Stotz

    Eksternt tilknyttet forsker

    • Geologi - Eksternt tilknyttet forsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  225. Alberte Munkesø Storm

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  226. Ditte Marie Storm

    Laboratorieassistent

    • Molecular Aging Program - Laboratorieassistent

    Person: TAP

  227. Mette Louise Storm

    Faglærer

    • Klinikassistent - Faglærer

    Person: VIP

  228. Sigurd Anker Laursen Storgaard

    Hjælpelærer

    • Undervisningudvalget - Hjælpelærer

    Person: VIP

  229. Michael Storey

    Professor MSO

    • Collections and research - Professor MSO

    Person: VIP

  230. Odysseus Stone

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  231. Noah Stonall

    Instruktor/hjælpelærer, Instruktor

    Person: VIP

  232. Sophie Stolzenbach

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  233. Ulrik Kristoffer Stoltze

    Undervisningsassistent

    • ICMM Teaching - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  234. Christian Ditlev G Stoltenberg

    Videnskabelig assistent, Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  235. Malene Norup Stolpe

    Ph.d.-studerende

    • Integrativ Fysiologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  236. Georgii Stoletov

    Videnskabelig ass.

    • Microbiology - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  237. Jakob Stolberg-Larsen

    Hjælpelærer

    Person: VIP

  238. Iben Stokholm

    Ingen titel

    • SCIENCE Fællesudgifter for fakultetet - Ingen titel
    • Section for Geogenetics - Ingen titel

    Person: VIP

  239. Nicoline Maag Stokholm
    • LUKKET: 2012 Mikrobiologi

    Person: VIP

  240. Martin Stokes

    adjungeret professor

    Person: VIP

  241. Franjo Stojanovski

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Undervisningsassistent
    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  242. Ben Nicholas Stocks

    Postdoc

    • Zierath Group - Postdoc

    Person: VIP

  243. Sara Stinson

    Ph.d. stipendiat

    • Hansen Group - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  244. Sofie Stilling

    Ingen titel

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ingen titel

    Person: VIP

  245. Josefin Stiller

    Postdoc

    • Ecology and Evolution - Postdoc

    Person: VIP

  246. Ulrika K. Stigsdotter

    Professor MSO

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor MSO

    Person: VIP

  247. Mai Bay Stie

    Videnskabelig ass.

    • Drug Delivery and Biophysics of Biopharmaceuticals - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  248. Marianne Stidsen

    Lektor

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  249. Drago Sticker

    Postdoc

    • LUKKET: Analytical Biosciences - Postdoc

    Person: VIP

  250. Line Bjerregaard Stick

    Ph.d.-studerende

    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  251. Kathleen Stewart-Morgan

    Adjunkt

    • Groth Group - Adjunkt

    Person: VIP

  252. Helena-Céline Arøe Stevelt

    Instruktor

    • Psykologisk studienævn - fordelingssted - Instruktor

    Person: VIP

  253. Niels Saaby Stern

    Ingen titel

    • Det Kgl. Bibliotek - Universitetsbibliotekarens ledelsessekretariat - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  254. Gregory Stephenson

    Seniorforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  255. Hans Jacob Teglbjærg Stephensen

    Ph.d. stipendiat

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  256. Helene Borregaard Stephensen

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  257. Morten Læssøe Stephensen

    Gartner FU

    • PlanteFaciliteter & Værksteder - Gartner FU

    Person: TAP

  258. Peter Stephensen

    Ekstern lektor

    • Økonomisk Studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  259. Jan Stenvang

    Lektor

    • Molecular and Cellular Pharmacology - Lektor

    Person: VIP

  260. Anna-Sofie Stensgaard

    Seniorforsker

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Seniorforsker

    Person: VIP

  261. Anders Otte Stensager

    Ingen titel

    • Det Kgl. Bibliotek - Universitetsbibliotekarens ledelsessekretariat - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  262. Johan Stender

    Undervisningsassistent

    • ICMM Teaching - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  263. Sofie Stender

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  264. Steen Stender

    Adjungeret professor

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Adjungeret professor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  265. Morten Stenak

    Amanuensis

    • LUKKET: 2012 Afd. for By- og Landskabsstudier - Amanuensis

    Person: VIP

  266. Anne Christine Sten

    Tandlæge

    • Tandplejere - Tandlæge

    Person: VIP

  267. Reinhard Stelter

    Professor

    • Idræt, individ & samfund - Professor

    Person: VIP

  268. Stefano Stella

    Lektor

    • Montoya Group - Lektor

    Person: VIP

  269. Jonno Jorn Stelder

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  270. Johanna Kristina Steinmeyer

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  271. Sissel Hjortholm Steinicke

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  272. Cornelia Steinhauer

    Stabsforsker

    • Core Facilities - Stabsforsker

    Person: TAP

  273. Charles Louis Steinhardt

    Lektor

    • The Cosmic Dawn Center - Lektor

    Person: VIP

  274. Henriette Steiner

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  275. Andreas Bøye Steinberg

    Undervisningsassistent

    • Økonomisk Studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  276. Amelie Stein

    Adjunkt

    • Biomolecular Sciences - Adjunkt
    • Bioinformatik og RNA Biologi - Adjunkt

    Person: VIP

  277. Helle Stege

    Lektor

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Lektor

    Person: VIP

  278. Annette Buur Steffensen

    Adjunkt

    • Molecular Neuroscience - Adjunkt

    Person: VIP

  279. Daniel Steffensen

    Ph.d. stipendiat

    • X-ray and Neutron Science - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  280. Gorm Ole Steffensen

    Ph.d. stipendiat

    • Faststoffysik - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  281. Ida Louise Steffensen

    Undervisningsassistent

    • TG II - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  282. John Fleng Steffensen

    Professor

    • Marine Biological Section - Professor

    Person: VIP

  283. Jørgen Peder Steffensen

    Professor

    • Is-, Klima- og Geofysik - Professor

    Person: VIP

  284. Maria Abildgaard Steffensen

    Adjunkt

    • Immunology - Adjunkt

    Person: VIP

  285. Mette Boie Steffensen

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  286. Mogens Steffensen

    Sektionsleder, professor

    Person: VIP

  287. Vincent Steffan

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  288. Irena Stefaniak

    Forsker

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Forsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  289. Catharina Steentoft

    Gæsteforsker

    • Glycomics Program - Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  290. Tessa Steensgaard

    Instruktor

    Person: VIP

  291. Dorte Enggaard Steenberg

    Postdoc

    • Molekylær fysiologi - Postdoc

    Person: VIP

  292. Rune Steenberg

    Eksternt tilknyttet

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  293. Ida Steen

    Videnskabelig ass.

    • Design and Consumer Behavior - Videnskabelig ass.
    • Kemisk Institut - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  294. Skylor Milton Steed

    Ph.d.-studerende

    • Geologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  295. Marius Ahm Stauning

    Undervisningsassistent

    • Ledelse og Administration - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  296. Jørgen Staun

    Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  297. Markus Staudt

    Postdoc

    • Medicinal Chemistry Research - Postdoc
    • Medicinal Chemistry - Postdoc

    Person: VIP

  298. Laila Kærgaard Starr

    Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  299. Egor Starkov

    Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  300. Jacqueline Staring

    Postdoc

    • GeoGenetik - Postdoc
    • Section for Geogenetics - Postdoc

    Person: VIP

  301. Nora Stappert

    Marie Curie-stipendiat

    Person: VIP

  302. Jan Stanstrup

    Adjunkt

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Adjunkt

    Person: VIP

  303. Peter Andrew Stanners

    specialkonsulent

    • Administration - specialkonsulent

    Person: TAP

  304. Evelina Stankevic

    Videnskabelig ass.

    • Pedersen Group - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  305. Sabrina Stanimirovic

    Postdoc

    • Plante- og Jordvidenskab - Postdoc

    Person: VIP

  306. Alexander Bastkær Stangerup

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  307. Anna Bastkær Christensen Stangerup

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  308. Hristo Stanchev

    Klinisk undervisningslektor

    Person: VIP

  309. Lyubomir Stanchev

    Postdoc

    • Transport - Postdoc

    Person: VIP

  310. Lukas Stampfer

    Ph.d. stipendiat

    • Faststoffysik - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  311. Dimitrios Stamou

    Professor

    Person: VIP

  312. Bente Merete Stallknecht

    Prorektor, Professor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering, TAP

  313. Jonathan Lucien Stahl

    Ph.d.-studerende

    • Morphogenesis and Differentiation Program - Ph.d.-studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  314. Carsten Stage

    Censor

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Censor

    Person: VIP

  315. Lasse Staby

    Postdoc

    • Biomolecular Sciences - Postdoc

    Person: VIP

  316. Trine Staalsø

    Lektor

    • PATHOGENESIS team
    • Parasitology - Lektor

    Person: VIP

  317. Robin Sroka

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  318. Patrycja Anna Sroczynska

    Adjunkt

    • Helin Group - Adjunkt

    Person: VIP

  319. Abirami Srivarathan

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  320. Balaji Srinivasan

    Postdoc

    • Proteomics Program - Postdoc

    Person: VIP

  321. Thanyaporn Srimahaeak

    Ph.d.-studerende

    • Microbiology and Fermentation - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  322. Harikrishnan Vijayakumar Sreelatha

    Ingen titel

    • AEM Forskning og Undervisning - Ingen titel

    Person: VIP

  323. Svenja Springer

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  324. Peter Springborg

    Lektor emeritus

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  325. Jon Sporring

    Professor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Professor

    Person: VIP

  326. Eva-Maria Hohneck Spodsberg
    • Intern Medicin, Klinisk Onkologi og Veterinær Klinisk Patologi - Seniordyrlæge, resident ECVIM-CA, Tidligere

    Person: TAP

  327. Charlotte Bredo Spliid

    Ph.d. stipendiat

    • Parasitology - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  328. Per Spindler

    Direktør, Biopeople

    • Biopeople - Direktør, Biopeople

    Person: TAP

  329. Katja Spiess

    Adjunkt

    • Molecular Pharmacology - Adjunkt

    Person: VIP

  330. Julian Spies

    Postdoc

    • Protein Signaling Program - Postdoc
    • Lukas Group - Postdoc

    Person: VIP

  331. Werner Sperschneider

    Ekstern lektor

    • Antropologi studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  332. Martin Patrick Speirs

    Ph.d.-studerende, ekstern

    Person: VIP

  333. Meaghan Elizabeth Spedden

    Ph.d. stipendiat

    • Integrativ Fysiologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  334. Lena Specht

    Klinisk Professor

    Person: VIP

  335. Lene Sparsø

    Kommunikationskonsulent

    Person: TAP

  336. Alexander Hovard Sparre-Ulrich

    Adjunkt

    • Molecular Pharmacology - Adjunkt

    Person: VIP

  337. Johan Rydeng Spanner

    Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  338. Linda Spangenfeldt

    Faglærer

    • Klinikassistent - Faglærer

    Person: VIP

  339. Tone Kathrine Ravn Spang

    Instruktor

    • Psykologisk studienævn - fordelingssted - Instruktor

    Person: VIP

  340. Ana Paula Souza Santana

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  341. Olga Sosnovtseva

    Lektor

    • Heart, Renal and Circulation - Lektor

    Person: VIP

  342. Andrea Sorrentino

    Postdoc

    • Molecular Cardiology and Membrane Proteins - Postdoc

    Person: VIP

  343. David W.M. Sorensen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  344. André Sonnichsen

    Ekstern lektor

    • Statskundskab studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  345. Liselotte Sonnesen

    Professor MSO

    • Videruddannelsen i Ortodonti - Professor MSO

    Person: VIP

  346. Torben Obel Sonnenborg

    Adjungeret professor

    • Geologi - Adjungeret professor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  347. Katrine Sonne-Hansen

    Chefkonsulent

    • BRIC Administration - Chefkonsulent

    Person: TAP

  348. Jesper Sonne

    Videnskabelig ass.

    • Center for Macroecology, Evolution and Climate - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  349. Nina Sonne
    • Endocrinology and Metabolism - Ph.d.-studerende, Tidligere

    Person: VIP

  350. Si Brask Sonne

    specialkonsulent

    • Genomforskning og Molekylær Biomedicin - specialkonsulent

    Person: TAP

  351. Akriti Soni

    Videnskabelig ass.

    • Transport - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  352. Ming Song

    gæst

    • Glycomics Program - gæst

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  353. Peng Song

    Ph.d.-studerende

    • Molecular Aging Program - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  354. Guston Sondin Klausner

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  355. Kumar Somyajit

    Adjunkt

    • Protein Signaling Program - Adjunkt
    • Lukas Group - Adjunkt

    Person: VIP

  356. Bettina Sejbjerg Sommer

    Ekstern lektor

    • Studienævnet for Saxo-Instituttet - Ekstern lektor

    Person: VIP

  357. Stefan Horst Sommer

    Lektor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Lektor

    Person: VIP

  358. Søren Gjedde Sommer

    Ph.d. stipendiat

    • Afgrødevidenskab - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  359. Rajesh Somasundaram

    Stabsforsker

    • Core Facilities - Stabsforsker

    Person: TAP

  360. Julie Nygaard Solvang

    Hjælpelærer

    • Antropologi studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  361. Alexey Solodovnikov

    Lektor, kurator

    • Collections and research - Lektor, kurator

    Person: VIP

  362. Stavris Solo

    IT-medarbejder

    Person: TAP

  363. Christine Soliman Sadek Ebeid

    Ph.d. stipendiat

    • Human Stem Cell Biology - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  364. Sara Amalie Solheim

    Ph.d.-studerende

    • Integrativ Fysiologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  365. Lars Solgård

    Klinisk undervisningslektor

    Person: VIP

  366. Simone Solgaard

    Instruktor

    Person: VIP

  367. Massimo Soldano

    Førstebibliotekar

    • Det Kgl. Bibliotek - Universitetsbibliotekarens ledelsessekretariat - Førstebibliotekar

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  368. Kira Solberg-Olsen

    Ingen titel

    • Medical Genetics Program - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  369. Sara Marie Øie Solbak

    Postdoc

    • Molecular and Cellular Pharmacology - Postdoc

    Person: VIP

  370. Daream Sok

    Ph.d.-studerende

    • Børne- og international ernæring - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  371. Thomas Pave Sohnesen
    • Development Economics Research Group

    Person: Gæsteforsker

  372. Nicholas Heelund Sofos

    Postdoc

    • Montoya Group - Postdoc

    Person: VIP

  373. Agus Djaja Soewarta

    Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  374. Jens Soelberg

    Postdoc

    • Natural Products and Peptides - Postdoc
    • Peptides and Proteins - Postdoc

    Person: VIP

  375. Kent Brian Soderquist

    Ekstern lektor

    • TEO Det teologiske studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  376. Joen Peter Sode

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  377. Ana Rita Soares Monteiro

    Postdoc

    • Stem Cell and developmental Biology - early embryonic lineage specification - Postdoc

    Person: VIP

  378. Rina So

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  379. Goda Snieckute

    Ph.d.-studerende

    • Molecular Aging Program - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  380. Kim Sneppen

    Professor

    • Biokompleksitet - Professor

    Person: VIP

  381. Katherine Rachel Scotchburn Snell

    Ph.d.-studerende, Ingen titel

    • LUKKET: Statens Naturhistoriske Museum - Ph.d.-studerende
    • Collections and research - Ingen titel

    Person: VIP

  382. Simon Sneider

    Ekstern lektor

    • Økonomisk Studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  383. Anne-Marijn Snaaijer

    Ingen titel

    • SCIENCE Fællesudgifter for fakultetet - Ingen titel

    Person: VIP

  384. Henrik Smith-Sivertsen

    Ingen titel

    • Det Kgl. Bibliotek - Universitetsbibliotekarens ledelsessekretariat - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  385. Carsten Smith-Hall

    Professor

    • Sektion for Global Udvikling - Professor

    Person: VIP

  386. Abraham George Smith

    Ph.d.-studerende, Ph.d. stipendiat

    • Machine Learning - Ph.d.-studerende
    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  387. Eva Smith

    Professor Emerita

    • JUR Forskningscenterområdet - fordelingssted - Professor Emerita

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  388. Gregory Neil Smith

    Postdoc

    • X-ray and Neutron Science - Postdoc

    Person: VIP

  389. Henrik Smith

    Professor emeritus

    • Faststoffysik - Professor emeritus

    Person: TAP

  390. Florian Walther Harald Smit

    Postdoc

    • Sustainability Science Center - Postdoc

    Person: VIP

  391. Lara Smigielski

    Postdoc

    • Plante- og Jordvidenskab - Postdoc

    Person: VIP

  392. Jeff Geerthsen Smidt

    Ekstern lektor

    • Sociologisk studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  393. Sinne Smed

    Lektor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor

    Person: VIP

  394. Uffe Smed

    Informationsspecialist

    • Det Kgl. Bibliotek - Universitetsbibliotekarens ledelsessekretariat - Informationsspecialist

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  395. Lewin Barkla Small

    Postdoc

    • Integrative Metabolism and Environmental Influences - Postdoc
    • Zierath Group - Postdoc

    Person: VIP

  396. Mersiha Smajlovic

    Sekretær

    • BRIC Administration - Sekretær

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  397. Charlotte Filt Slothuus

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  398. Lærke Thorø Borch Sloth

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  399. Morten Sloth

    Ekstern lektor

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Ekstern lektor

    Person: VIP

  400. Liselott Kristina Slot

    læge

    • Afdeling for Retspatologi - læge

    Person: TAP

  401. Geirr Sletten

    Lektor emeritus

    • Eksperimentel subatomar fysik - Lektor emeritus

    Person: TAP

  402. Magnus Berg Sletfjerding

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  403. Tijs Slaats

    Tenure track adjunkt

    • Software, Data, People & Society - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  404. Mille Lyhne Skøttrup

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion, Experimental Animal Models - Ph.d. stipendiat
    • Lifepharm

    Person: VIP

  405. Erik Skyum-Nielsen

    Lektor

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  406. Birgitte Germann Skytte

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  407. Mads Gustav Juul Skytte

    Ph.d.-studerende

    • Fedmeforskning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  408. Christine Benna Skytt-Larsen

    Postdoc

    • Geografi - Postdoc

    Person: VIP

Forrige 1 2 3 4 5 6 7 8 ...23 Næste