Forskning ved Københavns Universitet - Københavns Universitet

Forside

A characterisation of lattice-ordered abelian groups

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Standard

A characterisation of lattice-ordered abelian groups. / Elliott, George Arthur; Mundici, Daniele.

I: Mathematische Zeitschrift, Bind 213, 1993, s. 179-185.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Harvard

Elliott, GA & Mundici, D 1993, 'A characterisation of lattice-ordered abelian groups', Mathematische Zeitschrift, bind 213, s. 179-185.

APA

Elliott, G. A., & Mundici, D. (1993). A characterisation of lattice-ordered abelian groups. Mathematische Zeitschrift, 213, 179-185.

Vancouver

Elliott GA, Mundici D. A characterisation of lattice-ordered abelian groups. Mathematische Zeitschrift. 1993;213:179-185.

Author

Elliott, George Arthur ; Mundici, Daniele. / A characterisation of lattice-ordered abelian groups. I: Mathematische Zeitschrift. 1993 ; Bind 213. s. 179-185.

Bibtex

@article{3737d5e074cf11dbbee902004c4f4f50,
title = "A characterisation of lattice-ordered abelian groups",
abstract = "Matematik, ordnede grupper, C*O*-algebraer",
author = "Elliott, {George Arthur} and Daniele Mundici",
year = "1993",
language = "English",
volume = "213",
pages = "179--185",
journal = "Mathematische Zeitschrift",
issn = "0025-5874",
publisher = "Springer",

}

RIS

TY - JOUR

T1 - A characterisation of lattice-ordered abelian groups

AU - Elliott, George Arthur

AU - Mundici, Daniele

PY - 1993

Y1 - 1993

N2 - Matematik, ordnede grupper, C*O*-algebraer

AB - Matematik, ordnede grupper, C*O*-algebraer

M3 - Journal article

VL - 213

SP - 179

EP - 185

JO - Mathematische Zeitschrift

JF - Mathematische Zeitschrift

SN - 0025-5874

ER -

ID: 275011