Forskning ved Københavns Universitet - Københavns Universitet

Forside

A closure operation in rings

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Standard

A closure operation in rings. / Ara, P.; Pedersen, Gert Kjærgård; Perera, F.

I: International Journal of Mathematics, Bind 12, 2001, s. 791-812.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Harvard

Ara, P, Pedersen, GK & Perera, F 2001, 'A closure operation in rings', International Journal of Mathematics, bind 12, s. 791-812.

APA

Ara, P., Pedersen, G. K., & Perera, F. (2001). A closure operation in rings. International Journal of Mathematics, 12, 791-812.

Vancouver

Ara P, Pedersen GK, Perera F. A closure operation in rings. International Journal of Mathematics. 2001;12:791-812.

Author

Ara, P. ; Pedersen, Gert Kjærgård ; Perera, F. / A closure operation in rings. I: International Journal of Mathematics. 2001 ; Bind 12. s. 791-812.

Bibtex

@article{3aba2a6074c511dbbee902004c4f4f50,
title = "A closure operation in rings",
abstract = "Mathematic",
author = "P. Ara and Pedersen, {Gert Kj{\ae}rg{\aa}rd} and F. Perera",
year = "2001",
language = "English",
volume = "12",
pages = "791--812",
journal = "International Journal of Mathematics",
issn = "0129-167X",
publisher = "World Scientific Publishing Co. Pte. Ltd.",

}

RIS

TY - JOUR

T1 - A closure operation in rings

AU - Ara, P.

AU - Pedersen, Gert Kjærgård

AU - Perera, F.

PY - 2001

Y1 - 2001

N2 - Mathematic

AB - Mathematic

M3 - Journal article

VL - 12

SP - 791

EP - 812

JO - International Journal of Mathematics

JF - International Journal of Mathematics

SN - 0129-167X

ER -

ID: 127533