Forskning ved Københavns Universitet - Københavns Universitet

Forside

A remark on flat and projective modules

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Standard

A remark on flat and projective modules. / Jensen, Chr. U.

I: Canadian Journal of Mathematics - Journal Canadien de Mathématiques, Bind 18, 1966, s. 943-949.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Harvard

Jensen, CU 1966, 'A remark on flat and projective modules', Canadian Journal of Mathematics - Journal Canadien de Mathématiques, bind 18, s. 943-949.

APA

Jensen, C. U. (1966). A remark on flat and projective modules. Canadian Journal of Mathematics - Journal Canadien de Mathématiques, 18, 943-949.

Vancouver

Jensen CU. A remark on flat and projective modules. Canadian Journal of Mathematics - Journal Canadien de Mathématiques. 1966;18:943-949.

Author

Jensen, Chr. U. / A remark on flat and projective modules. I: Canadian Journal of Mathematics - Journal Canadien de Mathématiques. 1966 ; Bind 18. s. 943-949.

Bibtex

@article{f7d52c7083284bacaaf3f935e80003a3,
title = "A remark on flat and projective modules",
author = "Jensen, {Chr. U.}",
year = "1966",
language = "English",
volume = "18",
pages = "943--949",
journal = "Canadian Journal of Mathematics - Journal Canadien de Math{\'e}matiques",
issn = "0008-414X",
publisher = "University of Toronto Press * Journals Division",

}

RIS

TY - JOUR

T1 - A remark on flat and projective modules

AU - Jensen, Chr. U.

PY - 1966

Y1 - 1966

M3 - Journal article

VL - 18

SP - 943

EP - 949

JO - Canadian Journal of Mathematics - Journal Canadien de Mathématiques

JF - Canadian Journal of Mathematics - Journal Canadien de Mathématiques

SN - 0008-414X

ER -

ID: 151492774