Forskning ved Københavns Universitet - Københavns Universitet

Forside

Non-simple purely infinite C*-algebras

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Standard

Non-simple purely infinite C*-algebras. / Kirchberg, Eberhard; Rørdam, Mikael.

I: American Journal of Mathematics, Bind 122, 2000, s. 637-666.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Harvard

Kirchberg, E & Rørdam, M 2000, 'Non-simple purely infinite C*-algebras', American Journal of Mathematics, bind 122, s. 637-666.

APA

Kirchberg, E., & Rørdam, M. (2000). Non-simple purely infinite C*-algebras. American Journal of Mathematics, 122, 637-666.

Vancouver

Kirchberg E, Rørdam M. Non-simple purely infinite C*-algebras. American Journal of Mathematics. 2000;122:637-666.

Author

Kirchberg, Eberhard ; Rørdam, Mikael. / Non-simple purely infinite C*-algebras. I: American Journal of Mathematics. 2000 ; Bind 122. s. 637-666.

Bibtex

@article{2e81c7a074c811dbbee902004c4f4f50,
title = "Non-simple purely infinite C*-algebras",
abstract = "Mathematics",
author = "Eberhard Kirchberg and Mikael R{\o}rdam",
year = "2000",
language = "English",
volume = "122",
pages = "637--666",
journal = "American Journal of Mathematics",
issn = "0002-9327",
publisher = "TheJohns Hopkins University Press",

}

RIS

TY - JOUR

T1 - Non-simple purely infinite C*-algebras

AU - Kirchberg, Eberhard

AU - Rørdam, Mikael

PY - 2000

Y1 - 2000

N2 - Mathematics

AB - Mathematics

M3 - Journal article

VL - 122

SP - 637

EP - 666

JO - American Journal of Mathematics

JF - American Journal of Mathematics

SN - 0002-9327

ER -

ID: 179582