Forskning ved Københavns Universitet - Københavns Universitet

Forside

On characterizations of Prüfer rings

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Standard

On characterizations of Prüfer rings. / Jensen, Chr. U.

I: Mathematica Scandinavica, Bind 13, 1963, s. 90-98.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Harvard

Jensen, CU 1963, 'On characterizations of Prüfer rings', Mathematica Scandinavica, bind 13, s. 90-98.

APA

Jensen, C. U. (1963). On characterizations of Prüfer rings. Mathematica Scandinavica, 13, 90-98.

Vancouver

Jensen CU. On characterizations of Prüfer rings. Mathematica Scandinavica. 1963;13:90-98.

Author

Jensen, Chr. U. / On characterizations of Prüfer rings. I: Mathematica Scandinavica. 1963 ; Bind 13. s. 90-98.

Bibtex

@article{3438f6b2c58849ee9bc3071d404e7f7a,
title = "On characterizations of Pr{\"u}fer rings",
author = "Jensen, {Chr. U.}",
year = "1963",
language = "English",
volume = "13",
pages = "90--98",
journal = "Mathematica Scandinavica",
issn = "0025-5521",
publisher = "Aarhus Universitet * Mathematica Scandinavica",

}

RIS

TY - JOUR

T1 - On characterizations of Prüfer rings

AU - Jensen, Chr. U.

PY - 1963

Y1 - 1963

M3 - Journal article

VL - 13

SP - 90

EP - 98

JO - Mathematica Scandinavica

JF - Mathematica Scandinavica

SN - 0025-5521

ER -

ID: 151493203