Forskning ved Københavns Universitet - Københavns Universitet

Forside

On residue symbols and the Mullineux conjecture

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Standard

On residue symbols and the Mullineux conjecture. / Olsson, Jørn Børling; Bessenrodt, C.

I: Journal of Algebraic Combinatorics, Bind 7, Nr. 3, 1998, s. 227-251.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Harvard

Olsson, JB & Bessenrodt, C 1998, 'On residue symbols and the Mullineux conjecture', Journal of Algebraic Combinatorics, bind 7, nr. 3, s. 227-251.

APA

Olsson, J. B., & Bessenrodt, C. (1998). On residue symbols and the Mullineux conjecture. Journal of Algebraic Combinatorics, 7(3), 227-251.

Vancouver

Olsson JB, Bessenrodt C. On residue symbols and the Mullineux conjecture. Journal of Algebraic Combinatorics. 1998;7(3):227-251.

Author

Olsson, Jørn Børling ; Bessenrodt, C. / On residue symbols and the Mullineux conjecture. I: Journal of Algebraic Combinatorics. 1998 ; Bind 7, Nr. 3. s. 227-251.

Bibtex

@article{3bda9c4074ca11dbbee902004c4f4f50,
title = "On residue symbols and the Mullineux conjecture",
abstract = "matematik",
author = "Olsson, {J{\o}rn B{\o}rling} and C. Bessenrodt",
year = "1998",
language = "English",
volume = "7",
pages = "227--251",
journal = "Journal of Algebraic Combinatorics",
issn = "0925-9899",
publisher = "Springer",
number = "3",

}

RIS

TY - JOUR

T1 - On residue symbols and the Mullineux conjecture

AU - Olsson, Jørn Børling

AU - Bessenrodt, C.

PY - 1998

Y1 - 1998

N2 - matematik

AB - matematik

M3 - Journal article

VL - 7

SP - 227

EP - 251

JO - Journal of Algebraic Combinatorics

JF - Journal of Algebraic Combinatorics

SN - 0925-9899

IS - 3

ER -

ID: 213563