Forskning ved Københavns Universitet - Københavns Universitet

Forside

On the Diophantine equation $xi ^2-2m^2eta ^2=-1$

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Standard

On the Diophantine equation $xi ^2-2m^2eta ^2=-1$. / Jensen, Chr. U.

I: Mathematica Scandinavica, Bind 11, 1962, s. 58-62.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Harvard

Jensen, CU 1962, 'On the Diophantine equation $xi ^2-2m^2eta ^2=-1$', Mathematica Scandinavica, bind 11, s. 58-62.

APA

Jensen, C. U. (1962). On the Diophantine equation $xi ^2-2m^2eta ^2=-1$. Mathematica Scandinavica, 11, 58-62.

Vancouver

Jensen CU. On the Diophantine equation $xi ^2-2m^2eta ^2=-1$. Mathematica Scandinavica. 1962;11:58-62.

Author

Jensen, Chr. U. / On the Diophantine equation $xi ^2-2m^2eta ^2=-1$. I: Mathematica Scandinavica. 1962 ; Bind 11. s. 58-62.

Bibtex

@article{f7fb5217d9be4a3392fb466c89c1c667,
title = "On the Diophantine equation $xi ^2-2m^2eta ^2=-1$",
author = "Jensen, {Chr. U.}",
year = "1962",
language = "English",
volume = "11",
pages = "58--62",
journal = "Mathematica Scandinavica",
issn = "0025-5521",
publisher = "Aarhus Universitet * Mathematica Scandinavica",

}

RIS

TY - JOUR

T1 - On the Diophantine equation $xi ^2-2m^2eta ^2=-1$

AU - Jensen, Chr. U.

PY - 1962

Y1 - 1962

M3 - Journal article

VL - 11

SP - 58

EP - 62

JO - Mathematica Scandinavica

JF - Mathematica Scandinavica

SN - 0025-5521

ER -

ID: 151493264