Forskning ved Københavns Universitet - Københavns Universitet

Forside

On the global dimension of the functor category (mod R, Ab)

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Standard

On the global dimension of the functor category (mod R, Ab). / Jensen, C. U.

I: Journal of Pure and Applied Algebra, Bind 11, Nr. 1-3, 1977, s. 45-51.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Harvard

Jensen, CU 1977, 'On the global dimension of the functor category (mod R, Ab)', Journal of Pure and Applied Algebra, bind 11, nr. 1-3, s. 45-51.

APA

Jensen, C. U. (1977). On the global dimension of the functor category (mod R, Ab). Journal of Pure and Applied Algebra, 11(1-3), 45-51.

Vancouver

Jensen CU. On the global dimension of the functor category (mod R, Ab). Journal of Pure and Applied Algebra. 1977;11(1-3):45-51.

Author

Jensen, C. U. / On the global dimension of the functor category (mod R, Ab). I: Journal of Pure and Applied Algebra. 1977 ; Bind 11, Nr. 1-3. s. 45-51.

Bibtex

@article{18439dbfdae4435aadfbf3093298f631,
title = "On the global dimension of the functor category (mod R, Ab)",
author = "Jensen, {C. U.}",
year = "1977",
language = "English",
volume = "11",
pages = "45--51",
journal = "Journal of Pure and Applied Algebra",
issn = "0022-4049",
publisher = "Elsevier BV * North-Holland",
number = "1-3",

}

RIS

TY - JOUR

T1 - On the global dimension of the functor category (mod R, Ab)

AU - Jensen, C. U.

PY - 1977

Y1 - 1977

M3 - Journal article

VL - 11

SP - 45

EP - 51

JO - Journal of Pure and Applied Algebra

JF - Journal of Pure and Applied Algebra

SN - 0022-4049

IS - 1-3

ER -

ID: 151491878