Forskning ved Københavns Universitet - Københavns Universitet

Forside

Singular holomorphic representations and singular modular forms

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikel

Standard

Singular holomorphic representations and singular modular forms. / Jakobsen, Hans Plesner; Harris, Michael.

I: Mathematische Annalen, Bind 259, 1983, s. 227-244.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikel

Harvard

Jakobsen, HP & Harris, M 1983, 'Singular holomorphic representations and singular modular forms', Mathematische Annalen, bind 259, s. 227-244.

APA

Jakobsen, H. P., & Harris, M. (1983). Singular holomorphic representations and singular modular forms. Mathematische Annalen, 259, 227-244.

Vancouver

Jakobsen HP, Harris M. Singular holomorphic representations and singular modular forms. Mathematische Annalen. 1983;259:227-244.

Author

Jakobsen, Hans Plesner ; Harris, Michael. / Singular holomorphic representations and singular modular forms. I: Mathematische Annalen. 1983 ; Bind 259. s. 227-244.

Bibtex

@article{352847001a4211df8ed1000ea68e967b,
title = "Singular holomorphic representations and singular modular forms",
abstract = "Udgivelsesdato: 1983",
author = "Jakobsen, {Hans Plesner} and Michael Harris",
year = "1983",
language = "English",
volume = "259",
pages = "227--244",
journal = "Mathematische Annalen",
issn = "0025-5831",
publisher = "Springer",

}

RIS

TY - JOUR

T1 - Singular holomorphic representations and singular modular forms

AU - Jakobsen, Hans Plesner

AU - Harris, Michael

PY - 1983

Y1 - 1983

N2 - Udgivelsesdato: 1983

AB - Udgivelsesdato: 1983

M3 - Journal article

VL - 259

SP - 227

EP - 244

JO - Mathematische Annalen

JF - Mathematische Annalen

SN - 0025-5831

ER -

ID: 17656584