Forskning ved Københavns Universitet - Københavns Universitet

Forside

Some remarks on a change of rings theorem

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Standard

Some remarks on a change of rings theorem. / Jensen, Chr Ulrik.

I: Mathematische Zeitschrift, Bind 106, 1968, s. 395-401.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Harvard

Jensen, CU 1968, 'Some remarks on a change of rings theorem', Mathematische Zeitschrift, bind 106, s. 395-401.

APA

Jensen, C. U. (1968). Some remarks on a change of rings theorem. Mathematische Zeitschrift, 106, 395-401.

Vancouver

Jensen CU. Some remarks on a change of rings theorem. Mathematische Zeitschrift. 1968;106:395-401.

Author

Jensen, Chr Ulrik. / Some remarks on a change of rings theorem. I: Mathematische Zeitschrift. 1968 ; Bind 106. s. 395-401.

Bibtex

@article{2690e448ac0740f2bd3fb801c6c250e8,
title = "Some remarks on a change of rings theorem",
author = "Jensen, {Chr Ulrik}",
year = "1968",
language = "English",
volume = "106",
pages = "395--401",
journal = "Mathematische Zeitschrift",
issn = "0025-5874",
publisher = "Springer",

}

RIS

TY - JOUR

T1 - Some remarks on a change of rings theorem

AU - Jensen, Chr Ulrik

PY - 1968

Y1 - 1968

M3 - Journal article

VL - 106

SP - 395

EP - 401

JO - Mathematische Zeitschrift

JF - Mathematische Zeitschrift

SN - 0025-5874

ER -

ID: 151492430