Forskning ved Københavns Universitet - Københavns Universitet

Forside

Über eine Klasse nicht-Pellscher Gleichungen

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Standard

Über eine Klasse nicht-Pellscher Gleichungen. / Jensen, Chr. U.

I: Journal fuer die Reine und Angewandte Mathematik, Bind 209, 1962, s. 36-38.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Harvard

Jensen, CU 1962, 'Über eine Klasse nicht-Pellscher Gleichungen', Journal fuer die Reine und Angewandte Mathematik, bind 209, s. 36-38.

APA

Jensen, C. U. (1962). Über eine Klasse nicht-Pellscher Gleichungen. Journal fuer die Reine und Angewandte Mathematik, 209, 36-38.

Vancouver

Jensen CU. Über eine Klasse nicht-Pellscher Gleichungen. Journal fuer die Reine und Angewandte Mathematik. 1962;209:36-38.

Author

Jensen, Chr. U. / Über eine Klasse nicht-Pellscher Gleichungen. I: Journal fuer die Reine und Angewandte Mathematik. 1962 ; Bind 209. s. 36-38.

Bibtex

@article{e1d2fc581379473a8d7adb60c81198a3,
title = "{\"U}ber eine Klasse nicht-Pellscher Gleichungen",
author = "Jensen, {Chr. U.}",
year = "1962",
language = "Tysk",
volume = "209",
pages = "36--38",
journal = "Journal fuer die Reine und Angewandte Mathematik",
issn = "0075-4102",
publisher = "Walterde Gruyter GmbH",

}

RIS

TY - JOUR

T1 - Über eine Klasse nicht-Pellscher Gleichungen

AU - Jensen, Chr. U.

PY - 1962

Y1 - 1962

M3 - Tidsskriftartikel

VL - 209

SP - 36

EP - 38

JO - Journal fuer die Reine und Angewandte Mathematik

JF - Journal fuer die Reine und Angewandte Mathematik

SN - 0075-4102

ER -

ID: 151493304