Forskning ved Københavns Universitet - Københavns Universitet

Forside

Wilson loops in 2D noncommutative euclidean gauge theory 1. Perturbative expansion

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Standard

Wilson loops in 2D noncommutative euclidean gauge theory 1. Perturbative expansion. / Ambjørn, Jan; Dubin, A; Makeenko, Yu.

I: Journal of High Energy Physics (Online), Bind 2004, Nr. 7, 01.07.2004, s. 044.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Harvard

Ambjørn, J, Dubin, A & Makeenko, Y 2004, 'Wilson loops in 2D noncommutative euclidean gauge theory 1. Perturbative expansion', Journal of High Energy Physics (Online), bind 2004, nr. 7, s. 044.

APA

Ambjørn, J., Dubin, A., & Makeenko, Y. (2004). Wilson loops in 2D noncommutative euclidean gauge theory 1. Perturbative expansion. Journal of High Energy Physics (Online), 2004(7), 044.

Vancouver

Ambjørn J, Dubin A, Makeenko Y. Wilson loops in 2D noncommutative euclidean gauge theory 1. Perturbative expansion. Journal of High Energy Physics (Online). 2004 jul 1;2004(7):044.

Author

Ambjørn, Jan ; Dubin, A ; Makeenko, Yu. / Wilson loops in 2D noncommutative euclidean gauge theory 1. Perturbative expansion. I: Journal of High Energy Physics (Online). 2004 ; Bind 2004, Nr. 7. s. 044.

Bibtex

@article{5d1fbc8074c211dbbee902004c4f4f50,
title = "Wilson loops in 2D noncommutative euclidean gauge theory 1. Perturbative expansion",
abstract = "High Energy Physics",
author = "Jan Ambj{\o}rn and A Dubin and Yu. Makeenko",
year = "2004",
month = "7",
day = "1",
language = "English",
volume = "2004",
pages = "044",
journal = "Journal of High Energy Physics (Online)",
issn = "1126-6708",
publisher = "Springer",
number = "7",

}

RIS

TY - JOUR

T1 - Wilson loops in 2D noncommutative euclidean gauge theory 1. Perturbative expansion

AU - Ambjørn, Jan

AU - Dubin, A

AU - Makeenko, Yu.

PY - 2004/7/1

Y1 - 2004/7/1

N2 - High Energy Physics

AB - High Energy Physics

M3 - Journal article

VL - 2004

SP - 044

JO - Journal of High Energy Physics (Online)

JF - Journal of High Energy Physics (Online)

SN - 1126-6708

IS - 7

ER -

ID: 73554